Ana Sayfa Muhasebe Yeniden değerleme sonucu oluşan tutar sermayeye eklenebilir mi?

  Yeniden değerleme sonucu oluşan tutar sermayeye eklenebilir mi?

  22
  0

  213 Sayılı kanuna göre 2022 yılında binalar hesabına yeniden değerleme yaptık ve %2 vergisini ödedik. 2022 yılında satışları gerçekleşen binaların 2023 yılında 522 hesapta kalan maddi duran varlık yeniden değerleme tutarlarını sermaye hesabına ilave edebilir miyiz?

  522 HESAP Sermayeye eklenir.


  Yeniden değerleme hesaplama örneği için TIKLAYINIZ…

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikBorsada rayici olmayan yabancı paraların, 2023 yılı için yapılacak değerlemelerine esas oluşturacak kurlar yayımlandı
  Sonraki İçerikYurtdışına verilen web tasarım hizmetinde KDV istisnası var mıdır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz