Ana sayfa SGK Yabancı Uyruklu Devlet Memuru Eşine, Vefat Halinde Maaş Bağlanır mı?

  Yabancı Uyruklu Devlet Memuru Eşine, Vefat Halinde Maaş Bağlanır mı?

  1235
  0

  Yabancı uyruklu Devlet Memuru eşi, eşinin vefatı halinde Sosyal Güvenlik Anlaşması olan bir ülkenin vatandaşı ise; T.C. Vatandaşı gibi işlem görür.

  Sosyal Güvenlik Anlaşması olmayan bir ülkenin vatandaşı ise; Dışişleri Bakanlığı aracılığı ile ilgili konsoloslukla yapılan yazışma neticesinde, o ülkenin TC Vatandaşlarına verdiği haklar nispetinde aylık bağlanır.

  Kaynak: Sosyal Güvenlik Kurumu

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here