Ana Sayfa Vergi Tüm Çadır, Karavan ve Kamplardan Konaklama Vergisi Alınır mı?

  Tüm Çadır, Karavan ve Kamplardan Konaklama Vergisi Alınır mı?

  92
  0

  Kampinglerde yer tahsis etmek suretiyle verilen tesiste günlük yatma, barınma ve kalma hizmetleri konaklama vergisinin konusuna girmektedir. Kampinglerde, konaklayanların geceleme ihtiyaçlarını kendi imkânlarıyla karşılayıp karşılamaması veya gecelemenin, işletmeye ait olsun olmasın çadır, çadır-araba, çekme karavan, motokaravan, bungalov gibi ünitelerde yapılması, hizmetin geceleme hizmeti mahiyetini etkilememektedir.

  Ancak, kamping (veya herhangi bir konaklama tesisi) bünyesinde kurulmayan çadırlardan ya da bu tesislerde yer tahsis edilmeyen karavanlardan ayrıca konaklama vergisi alınması söz konusu değildir.

   


  Kaynak: GİB
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikEski yılların kiralarının sonraki yıllarda tahsil edilmesi halinde beyanname nasıl verilecektir?
  Sonraki İçerikKredi kartıyla ödenen ÖTV’nin mükerrer ödenmesi durumunda ne yapılmalıdır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz