Ana Sayfa Ekonomi TOBB, 22 ülkeyle Türk-Arap Odası Kuruyor!

  TOBB, 22 ülkeyle Türk-Arap Odası Kuruyor!

  1837
  0

  TOBB, Arap Odalar Birliği ile imzalayacağı anlaşma ile Türk-Arap Odası kuruyor. Oda, 2,7 trilyon dolarlık bir ekonomiye sahip 22 ülke ile Türk iş dünyasını buluşturacak. Anlaşma için imzalar 24 Kasım 2016 tarihinde İstanbul’da atılacak.

  TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, kurulacak Türk-Arap tobb-arapOdası’nın, düzenlenecek ortak etkinlikler ve yapılacak ortak çalışmalarla Türkiye ile Arap ülkeleri arasında ticaret ve yatırım ilişkilerinin geliştirilmesine katkı sağlayacağını bildirdi.

  Türk-Arap Odası’nın yönetiminde, Arap Odalar Birliğini temsilen, 22 üye ülke Odalar Birlikleri yer alacak. Benzer şekilde, TOBB da 22 kişilik Yönetim Kurulu belirledi.

  -2,7 trilyon Dolarlık Coğrafya

  Arap Odalar Birliği, 1951 yılında kurulan ve etkin çalışmalarıyla bilinen bir kuruluş. Merkezi Beyrut’ta bulunuyor. Bünyesinde; Suudi Arabistan, Katar, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt ve Umman gibi zengin Körfez ülkeleri ile Mısır, Libya, Tunus, Cezayir, Fas, Somali ve Sudan gibi Orta ve Kuzey Afrika ülkelerinin Odalar Birlikleri yer alıyor.

  Arap ülkeleri özel sektörünün çatı kuruluşu olan Arap Odalar Birliği’nin yayıldığı coğrafya, 378 milyonluk nüfusu ve yaklaşık 2,7 trilyon dolarlık bir ekonomik büyüklüğü temsil ediyor.

  Kaynak: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

  Tarih: 24 Kasım 2016

  Önceki İçerikTicari İşlemlerde Taşınır Rehni Kanunu
  Sonraki İçerikTüketici Güven Endeksi 68,9 Oldu!

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz