Ana Sayfa Vergi Ticari Defterlerin Kayıt Süreleri…

  Ticari Defterlerin Kayıt Süreleri…

  2851
  0

  Muamelelerin Vergi Usul Kanununa göre tutulması zorunlu defterlere, 10 gün içinde kaydedilmesi zorunludur.
  Kayıt işlemlerini devamlı olarak muhasebe fişleri, primanota ve bordro gibi yetkili amirlerin imza ve parafını taşıyan vesikalara dayanarak yürüten müesseselerde, muamelelerin bunlara işlenmesi, deftere işlenmesi hükmündedir.

  Bu gibi hallerde, muamelelerin defterlere 45 gün içinde kaydedilmesi zorunludur.

  ***Serbest meslek kazanç defterlerine, muamelelerin günü gününe kaydedilmesi zorunludur.

  Kaynak: Gelir İdaresi Başkanlığı

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikYabancı Çalışma İzni Uzatma Başvurusunun Sonuçlanmasına Kadar Geçen Süreçte Yabancı Şahıs Çalışmaya Devam Edebilir mi?
  Sonraki İçerikGümrükte Tek Durak Sistemi

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz