Ana Sayfa Ekonomi THOMAS COOK’tan Turizm Değerlendirmesi! 2017 İçin Türkiye’ye Talep Azaldı…

  THOMAS COOK’tan Turizm Değerlendirmesi! 2017 İçin Türkiye’ye Talep Azaldı…

  1360
  0

  İNGİLİZ KÖKENLİ SEYAHAT ŞİRKETİ THOMAS COOK’TAN TURİZM DEĞERLENDİRMESİ
  Thomas Cook’un açıklamalarına göre yılın ilk aylarında rezervasyonlar artsa da 2017 yılının geri kalanı için hala tedbirli olduklarını belirtti.

  Şirket Başkanı Peter Fankhauser yaptığı açıklama da yıla çok iyi bir başlangıç yaptıklarını ancak yılın ilk haftaları olması nedeniyle sevinmek için erken olduğunu ve yılın geri kalanı için ihtiyatlı davranacaklarını belirtti.

  Dünya’nın en eski tatil şirketi olan THOMAS COOK, yaz tatili döneminin şu anda üçte birinin satıldığını geçen senin aynı dönemine göre %9’luk bir artış olduğunu söyledi.

  Aynı zamanda şirket yetkilileri güvenlik sebebiyle Türkiye ve Mısır gibi yerlere talebin azaldığını, turistlerin bu ülkeler yerine Portekiz, Kıbrıs, Bulgaristan ve Kosova gibi ülkeleri tercih etmeye başladıklarını açıkladılar.

  Kaynak: Euronews

  Tarih: 5 Mart 2017

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikKömür Mü? Doğal Gaz Mı? En Çok Hangisini Kullanıyoruz?
  Sonraki İçerik2016-Aralık Ayı Süt ve Süt Ürünleri Üretimi %1,2 Arttı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz