Ana Sayfa Vergi TBMM, Yeniden Yapılandırma Kanun Tasarısını 2 Mayıs’ta Görüşecek!

  TBMM, Yeniden Yapılandırma Kanun Tasarısını 2 Mayıs’ta Görüşecek!

  1284
  0

  Maliye Bakanı Ağbal, Yeniden Yapılandırma Kanunu’nun TBMM’de Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından 2 Mayıs’ta görüşüleceğini açıkladı. Bakan, Yeniden yapılandırma ile en az 4 milyar TL vergi geliri beklediklerini de sözlerine ekledi.

  Ağbal, bir kısım kamu alacaklarını yeniden yapılandırılacağını, ihtilaflı kamu alacaklarına yönelik bir düzenleme olmadığını ifade etti. Ayrıca Yeniden yapılandırmada bir önceki yapılandırmada olduğu gibi 36 aya kadar taksit imkanı sunacaklarını ve Motorlu Taşıtlar Vergisi, askerlik para cezalarının da düzenlemeye dahil olacağını belirtti.
  Yapılan tahminlere göre yaklaşık 73 milyar liralık borcun yapılandırılması bekleniyor.

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikİngiliz Şirketler Brexit’e Rağmen Reklam Gelirlerini Yükseltiyorlar!
  Sonraki İçerikKosova 2016 Yılında 1.038 Milyar Euro Hizmet İhracatı Yaptı!

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz