Ana Sayfa Çalışma Hayatı Tarım İşçilerine Yapılacak %12,5 Zam İçin İmzalar Atıldı!

  Tarım İşçilerine Yapılacak %12,5 Zam İçin İmzalar Atıldı!

  1367
  0

  Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği ile Koop-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle personel ücretlerine ortalama %12,5 zam yapıldı.

  Şu anda 1.859 lira olan taban aylığı 2.030 liraya, 1.718 lira olan taban aylığı ise 1.960 liraya çıkarıldı.

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik 2017, 2018, 2019 yıllarını kapsayan ve yaklaşık 5 bin personeli ilgilendiren bir sözleşmenin uzlaşmayla neticelendirildiğini anlattı.

  Çelik, 2018 yılında taban aylığı farklılığının ortadan kalkmış olacağını ve yapılan sözleşmenin Tarım Kredi Kooperatifine toplam maliyetinin 62 milyon lira civarında olduğunu açıkladı.

  Kaynak: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerik2017 Yılı Şubat Ayı Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi %1 Düştü!
  Sonraki İçerikKira Gelirlerinin Vergilendirilmesinde Safi Tutarın Tespiti Nasıl Yapılır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz