Ana Sayfa Vergi Tarhiyat Öncesi Uzlaşma Yapılabilir mi?

  Tarhiyat Öncesi Uzlaşma Yapılabilir mi?

  1389
  0

  1- İNCELEME ESNASINDA TARHİYAT ÖNCESİ UZLAŞMA TALEBİNDE BULUNAN VEYA TARHİYAT ÖNCESİ UZLAŞMA TALEBİNDE HİÇ BULUNMAYAN BİR MÜKELLEF TARHİYAT SONRASI UZLAŞMADAN YARARLANABİLİR Mİ?
  Tarhiyat öncesi uzlaşma talebinde bulunmayan mükellef, şartları taşıyorsa tarhiyat sonrası uzlaşma talebinde bulunabilir.

  Tarhiyat öncesi uzlaşma talep eden mükellefin, uzlaşma görüşmesinden önce bu talebinden vazgeçtiğini yazılı olarak bildirmesi durumunda, şartları taşıyorsa tarhiyat sonrası uzlaşma hakkı vardır.

  2- TARHİYAT ÖNCESİ UZLAŞMA TALEP EDEN ANCAK KENDİSİYLE UZLAŞMA TEMİN EDİLEMEYEN VEYA UZLAŞMAYA VARILAMAYAN MÜKELLEF DAHA SONRA TARHİYAT SONRASI UZLAŞMA TALEP EDEBİLİR Mİ?
  Hayır edemez, mevzuat gereği mükellef bu iki hakkın ancak birinden yararlanabilir.

  Kaynak: Vergi Usul Kanunu

  Tarih: 2 Mart 2017

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikAmerikan Ekonomisi Kötüye Mi Gidiyor?!
  Sonraki İçerikİngiltere Hizmet Sektörü Beklentileri Yükseldi mi?!

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz