Ana Sayfa SGK SSK’lı olarak çalışan kişi aynı zamanda vergi mükellefi olursa doğum izni için...

  SSK’lı olarak çalışan kişi aynı zamanda vergi mükellefi olursa doğum izni için istirahat parası alabilir mi?

  4/1-a olarak fiilen çalıştığı işyerinden analığa ilişkin rapor girişleri yapılırsa iş göremezliği ödeneği almaya hak kazanır.

  167
  0

  Özel bir işyerinde 4 a sigortalı olarak çalışan kadın personel (hamile) aynı zamanda vergi mükellefi olursa (internetten satış yapacak) doğum sonrasında iş göremezlik ödeneği ve süt parası alabilir mi?

  Vergi mükellefiyeti iş göremezlik ödeneği almaya engel olur mu?

  4/1-a olarak fiilen çalıştığı işyerinden analığa ilişkin rapor girişleri yapılırsa iş göremezliği ödeneği almaya hak kazanır.

   


  Çalışanlara hamilelik ve doğum hallerinde sağlanan haklar ile ilgili detaylar için TIKLAYINIZ…

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikEvde ürettiği ürünler ile ilgili esnaf muafiyet belgesi alan kişi zorunlu 4/1-b (Bağkur’lu) olur mu?
  Sonraki İçerikİkinci el taşıt alım satımı yapan galerici bir mükellef yüzde yirmi KDV’li sıfır bir binek taşıt aldığında, bu taşıtı iki yıl geçmeden veya iki yılı geçince envanterinden çıkarırsa her iki halde de da KDV karşısında durumu ne olur?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz