Ana Sayfa Muhasebe SMMM Yetki belgesi olmayan kişi SMMM şirketine ortak olabilir mi?

  SMMM Yetki belgesi olmayan kişi SMMM şirketine ortak olabilir mi?

  Meslek mensubu olmayan kişiler mesleki şirkete ortak OLAMAZ. SMMM yetki belgesine sahip olan kişi aynı anda hem serbest meslek mükellefiyeti hem de SMMM şirketinin ortağı ve müdürü/yönetim kurulu üyesi olabilir. 

  129
  0

  SMMM Ltd. şirketimize meslek mensubu olmayan birisine ortaklık payı verebilir miyiz? Herhangi bir yetkisi olmayacak. Bu konuda bir istisna mevcut mudur?

  Meslek mensubu olmayan kişiler mesleki şirkete ortak OLAMAZ.

  SMMM yetki belgesine sahip olan kişi aynı anda hem serbest meslek mükellefiyeti hem de SMMM şirketinin ortağı ve müdürü/yönetim kurulu üyesi olabilir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikKDV Beyannamesinde ilave edilecek KDV satırındaki tutar hangi hesapta takip edilmelidir?
  Sonraki İçerikSGK 4/1-a Emeklisi olan şirket müdürüne huzur hakkı ödenirse SGDP hesaplanacak mı?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz