Ana Sayfa Vergi Şirketler Tarafından İşletilen Rehabilitasyon Merkezleri Kurumlar Vergisi İstisnasından Faydalanabilir mi?

  Şirketler Tarafından İşletilen Rehabilitasyon Merkezleri Kurumlar Vergisi İstisnasından Faydalanabilir mi?

  1979
  0

  ŞİRKETLER TARAFINDAN İŞLETİLEN REHABİLİTASYON MERKEZLERİ İSTİSNADAN FAYDALANABİLİR Mİ?
  Sadece Bakanlar Kurulunca vergi muafiyeti tanınan vakıflar ile kamu yararına çalışan derneklerce işletilen rehabilitasyon merkezlerinden elde edilen kazançlar faaliyete geçilen dönemden itibaren 5 (beş) yıl kurumlar vergisinden istisnadır.

  Şirketler tarafından işletilen rehabilitasyon merkezleri için bu istisna öngörülmemiştir.

  Kaynak: Kurumlar Vergisi Kanunu

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikBankacılık Denetleme Ve Düzenleme Kurumu Tarafından Bankalara İlişkin Herhangi Bir Derecelendirme Yapılmakta mıdır?
  Sonraki İçerikTürkiye’de intihar sayısı ve kaba intihar hızı istatistikleri

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz