Ana Sayfa Vergi Şirket ana sözleşmesinde yazmayan faaliyet yapılabilir mi?

  Şirket ana sözleşmesinde yazmayan faaliyet yapılabilir mi?

  87
  0

  Şirket ana sözleşmemizde yazmayan gıda takviyesi ve kozmetik ürünlerle ilgili ticaret yapmak isteniyor yeni TTK’ya göre ana sözleşmede yazmadığı için bu işi yapabilirler mi yoksa gene de ticaret odasından ana sözleşmeye amaç konuya ekletmek gerekir mi?

  Ana sözleşmede yazmasa da bahsettiğiniz ürünlerin satılmasında bir sakınca yok. Devamlı olarak yapılacaksa şirket ana sözleşmesine eklenmesi gerekmektedir.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikYurt dışından alınan özel emeklilik fonu tutarı vergiye tabi tutulacak mı?
  Sonraki İçerikMali müşavirler halk eğitim merkezlerinde eğitim verebilir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz