Ana Sayfa Vergi Şirket adına kayıtlı ikinci el binek oto satışında KDV oranı %1 mi...

  Şirket adına kayıtlı ikinci el binek oto satışında KDV oranı %1 mi yoksa %10 mu uygulanacak?

  Faaliyet konusu araç ticareti ve kiralaması olmayan şirketlerin aktife kayıtlı BİNEK araçlarının ikinci el olarak satışı için düzenlenecek faturada KDV oranı % 1 olarak hesaplanacaktır.

  248
  0

  Şirket adına kayıtlı 2017 model 2.el binek aracımızın satışını yaptık. Satış faturasında KDV oranı %1 mi olacak? Faaliyet alanı olarak eğitim kurumuyuz?

  Faaliyet konusu araç ticareti ve kiralaması olmayan şirketlerin aktife kayıtlı BİNEK araçlarının ikinci el olarak satışı için düzenlenecek faturada KDV oranı % 1 olarak hesaplanacaktır. Faaliyet alanının önemi yok.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikSerbest meslek erbabı mühendisler beyannamelerini kendileri gönderebilir mi?
  Sonraki İçerikÜrünü teslim almadan ilk satıcıdan direkt alıcıya gönderilmesi halinde e-sevk irsaliyesini kim düzenleyecek?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz