Ana Sayfa SGK SGK Prim Borcunun Taksitlendirilmesi Halinde Teminat Dışındaki Hacizler Kaldırılır mı?

  SGK Prim Borcunun Taksitlendirilmesi Halinde Teminat Dışındaki Hacizler Kaldırılır mı?

  1578
  0

  1- SGK PRİM BORCUNUN TAKSİTLENDİRİLMESİ HALİNDE TEMİNAT DIŞINDAKİ HACİZLER KALDIRILIR MI?
  Tecil ve taksitlendirmenin kabul edilmesi halinde üçüncü kişilerdeki hak ve alacaklar ile banka mevduatları üzerindeki hacizler ve teminat haricindeki diğer mallar üzerindeki hacizler tecil ve taksitlendirme karar tarihi itibariyle kaldırılır.

  2- SGK PRİM BORCU, TECİL VE TAKSİTLENDİRME İŞLEMİ DEVAM EDERKEN TEMİNAT DEĞİŞİKLİĞİ YAPILABİLİR Mİ?
  Tecil ve taksitlendirme talebi kabul edildikten sonra borçlunun gösterdiği teminatlarda değişiklik talep edilmesi halinde, değişikliğin talep edildiği tarihe kadar olan taksitler ile cari ay borçlarının ödenmiş olması kaydıyla, borçlunun verdiği teminat, kısmen veya tamamen aynı değerde ve aynı nitelikte veya paraya çevrilmesi daha kolay başka teminatlarla değiştirilebilir.

  Kaynak: Sosyal Güvenlik Kurumu

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikZiraat Odası Üye Aidatları, Odaya Ait İktisadi İşletmede Kurumlar Vergisi Matrahına Eklenir mi?
  Sonraki İçerikSGK Prim Borcuna Ait Tecil ve Taksitlendirme Devam Ederken Tecil Faizi Oranı Değişirse Hangi Oran Uygulanır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz