Ana Sayfa Vergi Serbest meslek mükellefi tarafından verilen veterinerlik hizmeti için düzenlenecek e-SMM’de stopaj ve...

  Serbest meslek mükellefi tarafından verilen veterinerlik hizmeti için düzenlenecek e-SMM’de stopaj ve KDV hesaplanacak mı?

  1
  0

  Serbest meslek faaliyeti kapsamında veterinerlik hizmeti veren mükellef e-SMM düzenlerken %20 stopaj, %10 KDV olarak mı düzenlemeli?

  Nihai tüketicilere düzenlenecek e-SMM’de GV stopajı olmaz.

  Vergi mükellefi olan kişi ve kurumlara faaliyet alanları kapsamında verilen veterinerlik hizmeti için düzenlenecek e-SMM’de %20 stopaj ve %10 KDV hesaplanır.

   

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikAvukatlar iş için aldığı ürünlerin iadesini e-SMM ile yapar

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz