Ana Sayfa Vergi Serbest Bölgede Faaliyet Gösteren Firmalarda Damga Vergisi Ve Harç Ödenir mi?

  Serbest Bölgede Faaliyet Gösteren Firmalarda Damga Vergisi Ve Harç Ödenir mi?

  1453
  0

  SERBEST BÖLGEDE FAALİYET GÖSTEREN BİR FİRMANIN FAALİYETLERİ İLE İLGİLİ YAPTIĞI İŞLEMLER VE DÜZENLENEN KÂĞITLARDA DAMGA VERGİSİ VE HARÇ HESAPLANACAK MIDIR?

  Avrupa Birliğine tam üyeliğin gerçekleştiği tarihi içeren yılın vergilendirme döneminin sonuna kadar bu bölgelerde gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili olarak yapılan işlemler ve düzenlenen kâğıtlar damga vergisi ve harçlardan müstesnadır.

  Kaynak: Harçlar Kanunu – Gelir İdaresi Başkanlığı

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikYurt Dışı Çıkış Harcını Kimler Öder?
  Sonraki İçerik2016 Yılında İhbar İkramiyesi Ne Kadar Ödendi Biliyor musunuz?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz