Ana Sayfa Vergi Özel Konut İnşaatı Yapan Müteahhit Firma KDV Tevkifatı Yapacak Mı?

  Özel Konut İnşaatı Yapan Müteahhit Firma KDV Tevkifatı Yapacak Mı?

  96
  0

  Özel konut İnşaatı yapan Müteahhit firmanın inşaat projesi için sözleşme yaparak anlaştığı ve SGK’da alt taşeron açılarak yapılan MALZEMELİ KALIP İŞİ için taşeron firma tarafından müteahhit firmaya düzenlenecek faturada KDV tevkifatı uygulanmalı mıdır?

  BELİRLENMİŞ ALICILAR ve TÜM KDV MÜKELLEFLERİNE karşı ifa edilen ve KDV dahil bedeli 5 milyon TL ve üzerinde olan yapım işleri ile bu yapım işleriyle birlikte ifa edilen mühendislik-mimarlık ve etüt-proje hizmetlerinde, alıcılar tarafından (4/10) oranında KDV tevkifatı yapılacak.


  KDV Tevkifat Oranlarına İlişkin Tablo 


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikAdi ortaklık olan faaliyet gösteren SMMM bürosundaki kişiler gerçek faydalanıcı bildirimi verecek mi?
  Sonraki İçerikSon çalıştığı iş yerinde 1 yılını dolduran kişi SGK’dan kıdem tazminatı yazısı alırsa kıdem tazminatını talep edebilir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz