Ana Sayfa Vergi Ödenen kira, elde edilen kira gelirinden indirilebilir mi?

  Ödenen kira, elde edilen kira gelirinden indirilebilir mi?

  1
  0

  Kira beyannamesinde 12 ay boyunca kira ödeyen birisi son iki ayda kira geliri elde etmişse kira beyanı vermeli midir? Ödediği kira tutarını beyannamede gösterebilir mi?

  2023 İçin 21.000 TL’den fazla kira geliri elde edilmiş ise GMSİ beyannamesi verilecektir. GVK 74/10. maddeye göre Gerçek usul seçilmesi halinde oturulan ev için ödenen kira indirilir.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikAynı ay içinde birden fazla yazar kasa fişi toplamı  KDV hariç 5.000 TL üzeri ise Ba formunda bildirilmelidir
  Sonraki İçerikGelir vergisi beyannamesi yaparken geçmiş yıl zararları cari yıl karından düşülebilir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz