Ana Sayfa TTK Nakit sermaye artışı ortağa olan borcun geri ödenmesinde kullanılabilir mi?

  Nakit sermaye artışı ortağa olan borcun geri ödenmesinde kullanılabilir mi?

  1
  0

  Nakit sermaye artışında bankaya yatırılan sermaye tutarını şirket ortağına olan borcumuzu ödeme için kullanabilir miyiz?

  Artırılan sermayeyi her tür borç ödemesinde kullanabilirsiniz. Ancak bu durumda nakit sermaye indiriminde yararlanamayabilirsiniz. Bu konuda lehte mahkeme kararları olduğu gibi aleyhe özelgeler de bulunmaktadır.

   

   

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikAdi ortaklığın ortaklarından birinin bilanço esasına tabi olması halinde adi ortaklık işletme defteri tutabilir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz