Ana Sayfa Vergi Motosiklet alımında ödenen KDV indirim konusu yapılır. Satışında ise %20 KDV hesaplanır

  Motosiklet alımında ödenen KDV indirim konusu yapılır. Satışında ise %20 KDV hesaplanır

  1
  0

  Motosikletler 87.11 nolu GTİP numarasında yer alıyor, böyle bir motosiklet satın almıştık, KDV’yi de indirim konusu yapmıştık, sattığımızda KDV durumu giriş yaptığımız KDV oranı kadar olacak değil mi?

  Motosiklet alımında ödenen KDV indirim konusu yapılır. Satışında düzenlenecek faturada ise % 20 KDV hesaplanır ve beyan edilir.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikHangi durumlarda emsal kira bedeli esası uygulanmaz?
  Sonraki İçerikŞahıs firmasının kiraladığı depo stopaja tabi midir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz