Ana Sayfa Ekonomi Moody’s Türkiye’nin Büyüme Tahminini Yükseltti!

  Moody’s Türkiye’nin Büyüme Tahminini Yükseltti!

  1373
  0

  Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s Türkiye’nin büyüme tahminini beklentilerin üzerinde gerçekleşen büyüme verilerinden sonra yükseltme kararı aldı!

  Yetkililer 3.çeyrekte görülen ekonomik daralmadan sonra, büyümenin 2016’nın son çeyreğinde sıçrama yaptığını belirttiler.

  Hükümetin son çeyrekte önemli mali teşvikler sağlamasının ve Merkez Bankası’nın da kaybedilen güveni tekrar kazanmak için kredi koşullarını gevşetmesinin büyümenin artmasında etkisi olduğu belirtildi.

  Kaynak: Bloomberg

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikKurulan Şirket Sayısı 2017 Yılı Şubat Ayında %10 Azaldı.
  Sonraki İçerikUkrayna Merkez Bankasında Deprem!

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz