Ana Sayfa Vergi Mobilya teslimlerinde hangi ürünlerde KDV %10 hangilerinde %20 uygulanır?

  Mobilya teslimlerinde hangi ürünlerde KDV %10 hangilerinde %20 uygulanır?

  99
  0

  Müşterimiz mobilyadan (mdf) dolap yapmaktadır. Dolapların KDV’sini %10 kesmekteyiz. Mobilyadan tek tek duvara yapılan raf yapmaktadır. Bunlarda da KDV %10 mu olmalıdır?

  % 20 KDV oranı uygulanır.

  Aşağıdaki linkte yer lan listedeki mobilyalar üretilip satılıyor ise uygulanacak KDV oranı % 10 dir. Liste dışındaki ürünler ise % 20 Oranında KDV ne tabidir.

  https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/01/20200102M1-2.pdf


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikİngiltere’de sigortalı Türk vatandaşının Türkiye de de sigortalı olması sorun teşkil eder mi?
  Sonraki İçerikYurt dışına yapılan iş seyahati esnasında kiralanan binek otomobil için gider kısıtlaması uygulanacak mı?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz