Ana Sayfa Muhasebe Mali müşavirliğini yapmadığım bir firmanın sermaye ödendiği tespit raporunu yazabilir miyim?

  Mali müşavirliğini yapmadığım bir firmanın sermaye ödendiği tespit raporunu yazabilir miyim?

  Sermaye ödendiği tespit raporu yazmak için firmanın mali müşaviri olma zorunluluğu yoktur. SMMM'ler her mükellefin raporunu düzenleyebilir.

  163
  0

  Mali müşavirliğini yapmadığım bir firmanın sermaye ödendiği tespit raporunu yazabilir miyim?

  Sermaye ödendiği tespit raporu yazmak için firmanın mali müşaviri olma zorunluluğu yoktur. SMMM’ler her mükellefin raporunu düzenleyebilir.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikŞahıs firmasının kiraladığı yeri bir başkası ile paylaşması halinde fatura düzenlenmeyecek GMSİ beyanı verilecektir.
  Sonraki İçerikAvukatlar sadece belirlenmiş alıcılara verdikleri hukuki danışmanlık hizmeti için KDV tevkifatı yapacaktır.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz