Ana Sayfa Vergi Limited şirket hisse devrinde gerçek faydalanıcı bildirimi ne zaman verilecek?

  Limited şirket hisse devrinde gerçek faydalanıcı bildirimi ne zaman verilecek?

  784
  0

  23/02/2023 tarihide 2 ortaklı LTD.ŞTİ. 3.kişiye hisse devri yaptı. Gerçek faydalanıcı bildirimini ne zaman ne şekilde yapmamız gerekiyor?

  Değişiklik yapıldığı tarih den itibaren 1 ay içinde bildirim yapılır. Konu ile ilgili aşağıdaki linkde bulunan yazımızı inceleyiniz.

  https://www.ismmmo.org.tr/dosya/2795/Mevzuat-Dosya/Gercek-faydalaniciya-iliskin-bildirim-formu-hakkinda-aciklama-ek-25082021.pdf


  Gerçek Faydalanıcı Bildirimi Hakkında Açıklamalar 


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerik7440 Vergi ve SGK Yapılandırması Başladı
  Sonraki İçerikLimited şirkete dönüşen şahıs (bilanço usulü) firmasının kıst dönem gelir vergisi beyannamesi ne zaman verilecek?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz