Ana Sayfa Vergi Kuru temizleme hizmetinin 2024 yılı için güncel KDV oranı nedir?

  Kuru temizleme hizmetinin 2024 yılı için güncel KDV oranı nedir?

  1
  0

  Kuru temizleme hizmeti güncel KDV oranı nedir?

  Kuru temizleme ile ilgili olan bazı sprey ve boya gibi ürünlerin satışıda yapılacaktır onlarında KDV oranı kaç olmalıdır?

  Kuru temizleme hizmeti ve bahsettiğiniz malların satışı için uygulanacak KDV oranı % 20’dir.


  Not: (KDV oranları Kararının GEÇİCİ MADDE 6- (2812 sayılı Cumhurbaşkanı Kararıyla eklenen geçici madde; Yürürlük: 31.07.2020) (4312 sayılı Cumhurbaşkanı Kararıyla değişen ibare; Yürürlük: 01.08.2021 ) (1) 30/9/2021(77) tarihine kadar (bu tarih dahil);) uyarınca Covid-19 döneminde KDV oranı geçici olarak %1 olarak uygulanmıştı)

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikApart türünde turizm işi yapan mükellef e-faturaya geçmek zorunda mıdır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz