Ana Sayfa Vergi Konut Kapıcı Ücretlerinden Damga Vergisi Kesilir mi?

  Konut Kapıcı Ücretlerinden Damga Vergisi Kesilir mi?

  3873
  0

  Damga Vergisi Kanununa ekli (2) sayılı tablonun “IV Ticari ve medeni işlerle ilgili kağıtlar” başlıklı bölümünün 34 numaralı fıkrasında, Gelir Vergisi Kanununun 23 üncü maddesinde belirtilen ücretlere ilişkin kağıtların damga vergisinden istisna olduğu hükme bağlanmıştır.

  Buna göre söz konusu istisna şartlarını taşıyan kapıcıların ücret ödemesine ilişkin olarak düzenlenen kağıtlardan damga vergisi aranmayacaktır.

  Konut kapıcılarının ücretleri üzerinden sadece SSK primi kesintisi yapılacaktır.

  Bunun dışında Gelir vergisi ve Damga vergisi kesintisi yapılmayacaktır. Bu ücretler Gelir ve Damga vergisinden istisna edilmiştir.

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikŞüpheli alacağın tahsili ve karşılık iptali
  Sonraki İçerikŞüpheli alacağın tahsil imkanının kalmaması

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz