Ana Sayfa Vergi Konut İnşaatında Kullanılan Kombi İçin de KDV İadesi Alınabilecek!

  Konut İnşaatında Kullanılan Kombi İçin de KDV İadesi Alınabilecek!

  3771
  0

  150 m²’nin altındaki konut inşaasında bazı eşyalara ilişkin yüklenilen KDV’nin indirimli orana tabi işlemlerden doğan iade tutarının hesabına dâhil edilmesine yönelik 15.02.2017 tarihinde değişiklik yapılmıştır.  

  150 m²’nin altındaki konutun inşasında kullanılan;
  1- Kombi
  2- Cam balkon
  3- Duş teknesi
  4- Duşakabin
  5- Küvet
  6- Mutfak dolabı
  7- Evye
  8- Batarya
  9- Duş başlığı
  10- Panel radyatör gibi eşyalara ilişkin yüklenilen KDV indirimli orana tabi işlemlerden doğan iade tutarının hesabına dâhil edilebilecektir.

  Kaynak: 15 Şubat 2017 tarihli ve 29980 sayılı Resmi Gazete ve 1 Nolu KDV genel tebliği

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikHangi kurumlara yapılan ve hangi İşler KDV’den muaftır?
  Sonraki İçerikYoksullara verilen Avukatlık hizmeti KDV’den muaftır.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz