Ana Sayfa Vergi KDV Oran Değişikliği Öncesinde Alınan Malların İadesinde Uygulanacak KDV Oranı Nedir?

  KDV Oran Değişikliği Öncesinde Alınan Malların İadesinde Uygulanacak KDV Oranı Nedir?

  138
  0

  Bir mükellefimiz 09/07/2023 tarihine %8 KDV’li mal alışı yaptı firma e fatura mükellefi, biz bunun iadesini yine %8 olarak mı keseceğiz?

  AYNI malın iade edilmesi halinde alışta ödenen oranda KDV hesaplanır.
  (%8)


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikŞirketin Gelir Getirici Faaliyet Konusu İle İlgili Olmayan Özel Tekne Ve Yatların KDV’si Kullanılamaz. Harcamaları Gider Olarak Kaydedilemez
  Sonraki İçerikŞirket Sahibinin Ödediği BağKur Primleri Şirkete Gider Olarak Kaydedilebilir Mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz