Ana Sayfa Ülkeler Japonya İşkoliklerle Baş Etmenin Yollarını Arıyor!

Japonya İşkoliklerle Baş Etmenin Yollarını Arıyor!

1409
0

JAPON HÜKÜMETİ İŞKOLİK TOPLUMLA BAŞ ETMEK İÇİN “PREMIUM CUMA” UYGULAMASINI BAŞLATTI!

Japon hükümeti şirketlerin uzun çalışma saatlerini önlemek için ve ekonomiyi canlandırmak için “Premium Cuma” adında bir uygulama başlattı.

Premium Cuma” sayesinde çalışanlar her ayın son Cuma günü erken çıkabilecek ve bu sayede hem çalışanlar dinlenecek hem de alışverişe giden ve daha fazla para harcayan vatandaşlar sayesinde ekonomi canlanacak.

Bu sayede Japonlar dünyanın en çok çalışan ülkesi imajını da değiştirmeyi amaçlıyor.

Kaynak: Euronews

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerikBölünmede İşçilere Ait Hak ve Borçlardan Kim Sorumludur?
Sonraki İçerikHakim Şirketlerde Özel Denetim Hangi Hallerde Yapılabilir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz