Ana Sayfa Çalışma Hayatı İşveren, Geçerli Bir Neden Olmadan Çalışma Koşullarında Yaptığı Değişikliği İşçinin Kabul Etmemesi...

  İşveren, Geçerli Bir Neden Olmadan Çalışma Koşullarında Yaptığı Değişikliği İşçinin Kabul Etmemesi Halinde İhbar ve Kıdem Ödemek Zorunda mı?

  1271
  0

  Geçerli bir neden olmaksızın işveren tarafından çalışma koşullarında iş sözleşmesine aykırı olarak değişiklik yapılırsa, söz konusu değişikliğin işçi tarafından kabul edilmemesi nedeniyle işçinin iş sözleşmesinin feshedilmesi halinde işçi ihbar ve kıdem tazminatına hak kazanır.

  Kaynak: İş Kanunu

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikHollanda Mukimi Firmadan Eğitim ve Danışmanlık Hizmeti Alımlarında Vergilendirme Nasıl Yapılır?
  Sonraki İçerikGazeteci İşyeri Dışında İşverene Bağlı Olmadan Başka Bir İş Yapabilir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz