Ana Sayfa Çalışma Hayatı İstihdam Seferberliği: 1 Milyonun Üzerinde Ek İstihdam Sağlandı!

  İstihdam Seferberliği: 1 Milyonun Üzerinde Ek İstihdam Sağlandı!

  1291
  0

  Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, istihdam seferberliği ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bakan, 2017 yılı Ocak ayından bugüne kadar 1 milyonun üzerinde ek istihdam sağlandığını bildirdi.

  2017 yılı Ocak ayından bugüne kadar 750 binin üzerindeki kısmı 4/A kapsamında sigortalı olarak özel işyerlerinde, toplamda ise 1 milyonun üzerinde ek istihdam sağlandığını ifade eden Bakan, 2017 yılı Ocak ayında verilmeye başlanılan destek ve teşvikler ile bir işçinin işverene maliyeti 773-TL azalarak 1.404-TL’ye gerilediğini söyledi.

  Kaynak: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (TV Röportajı)

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikMobilya ve Küçük Ev Aletlerinin Teslimlerine İlişkin KDV ve ÖTV Oran Uygulaması 30.09.2017 Tarihine Kadar Uzatıldı!!!
  Sonraki İçerikPeşin Tahsil Edilen Faiz Farkları Hangi Dönemde Gelir Kaydedilebilir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz