Ana Sayfa SGK İşten Çıkış Bildirimlerinde 10 Günlük Süre Devam Ediyor Mu?

  İşten Çıkış Bildirimlerinde 10 Günlük Süre Devam Ediyor Mu?

  135
  0

  İşten çıkışta “sigortalı işten ayrılış bildirgesinin hizmet akdinin sona erdiği tarihi takip eden 10 gün içerisinde e-sigorta kanalıyla verilmesi gerekmektedir” ibaresinde bir değişiklik var mıdır? Yani 10 günlük sürede bir değişiklik var mıdır?..

  İşçi işten çıkış tarihinden 10 gün içinde işten ayrılış bilidiriminin yapılmasına ilişkin sürelerde bir değişiklik olmamıştır.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikVergi Mükellefi Olmayan Orkestralardan Alınan Hizmet İçin KDV ve Stopaj Ödenecek Mi?
  Sonraki İçerikEk Deprem Vergisi Muhasebe Kaydı Nasıl Olmalıdır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz