Ana Sayfa Basından İşçinin Borcu Silinecek…

İşçinin Borcu Silinecek…

1413
0

Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilen ve önümüzdeki günlerde uygulamaya geçecek olan yeniliklerden biri de özelleştirme kapsamına alınan şirketlerde;
1- Çalışanlar,
2- Daha önce istifa etmiş çalışanlar,
3- Emekli olmuş çalışanlar
4- İşten çıkarılmış çalışanlar,
isterlerse sendikalara olan borçlarını ödemeyecek. 

Mevcut uygulamada, çalışanlar, bağlı oldukları sendikaya aidatlarını ödemediğinde çalıştığı kurum bu ödemeyi yapıyor, sonra da dönüp çalışandan hukuk yoluyla (rücu ederek) alıyordu.

Yeni Kanunla, üyelik aidatı ile birikmiş faiz borcu artık çalışandan talep edilemeyecek.

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerikEmekliye Bayram Müjdesi!!!
Sonraki İçerikSGK Yapılandırması Soru ve Cevaplar (7020 Sayılı Kanun)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz