Ana Sayfa Vergi İptal süresi geçtikten sonra e-Arşiv Fatura iptal edilemez

  İptal süresi geçtikten sonra e-Arşiv Fatura iptal edilemez

  İptal süresi geçtik den sonra e-Arşiv Fatura iptal edilemez. Alıcı malı iade etmek ister ise gider pusulası düzenlenerek geri alınması gerekir. 

  138
  0

  E-Fatura mükellefiyiz, e-Fatura mükellefi olmayan kişiye e-Arşiv fatura düzenledik fakat 15 gün sonra iptalini istedi. Muhasebe programından iptal edebiliyoruz, bununda 7 günlük süresi var mı?

  İptal süresi geçtikten sonra e-Arşiv Fatura iptal edilemez. Alıcı malı iade etmek ister ise gider pusulası düzenlenerek geri alınması gerekir. 

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikE-defteri verilen geçmiş ayların vergi beyannameleri için düzeltme verilebilir
  Sonraki İçerikHome ofis olarak kullanılan konuta ait doğalgaz, elektrik ve su tüketimine ilişkin bedellerin işe isabet eden kısmı gider yazılabilir

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz