Ana Sayfa Mevzuat İnternetten satış yapan tekstil firması VERBİS’e kayıt olmak zorunda mıdır?

İnternetten satış yapan tekstil firması VERBİS’e kayıt olmak zorunda mıdır?

321
0

Tekstil işiyle uğraşan mükellefimin yıllık cirosu 500 bini geçmemektedir ama internet sitesi var ve buradan da satış yapmaktadır bu durumda VERBİS e kayıt olmak zorunda mıdır? bir de internet sitesi için vergi dairesine yada mersise ayrıyeten bilgi verilmesi gerekli midir?

“YILLIK ÇALIŞAN SAYISI 50 DEN ÇOK, YILLIK MALİ BİLANÇO TOPLAMI 25 MİLYON TL DEN ÇOK OLAN ” Mükellefler VERBİS’e kayıt yaptıracaktır.

Kaynak: KVKK, İSMMMO Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.
Önceki İçerikÖdenmeyen kıdem tazminatı gider yazılır mı?
Sonraki İçerikSiyasi parti ilçe teşkilatının defter tutma işlemlerini yapabiliyor muyuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz