Ana Sayfa Vergi İlgili yılda yararlanılamayan nakdi sermaye faiz indirimi sonraki yılın geçici vergi beyannamesinde...

  İlgili yılda yararlanılamayan nakdi sermaye faiz indirimi sonraki yılın geçici vergi beyannamesinde kullanılabilir mi?

  1
  0

  Nakdi sermaye faiz indiriminden kalan kaynak yetersizliğinden dolayı bir sonraki döneme devreden tutar 2024 yılı 1 Dönem geçici vergisinden indirim konusu yapılabilir mi? Yapabiliyorsak hangi bölümde ve sütunda gösterilmesi gerekir.

  Kazancın yetersiz olması nedeniyle ilgili hesap döneminde indirim konusu yapılamayan tutarlar, izleyen hesap dönemine ilişkin geçici vergilendirme dönemlerine ait geçici vergi matrahlarının tespitinde herhangi bir endeksleme yapılmaksızın indirim konusu yapılabilecektir.

  KV geçici vergi beyannamesi Kod 453 indirim yapılır.

  453 Nakdi Sermaye Artışından Kaynaklanan Faiz İndirimi ( K.V.K. Mad. 10/1-ı )

   

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikTransit ticaret kapsamında olan bir iş için yurt dışından alınan bir hizmet için Türkiye’de KDV-2 ödenecek mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz