Ana Sayfa Vergi GİB e-Arşiv Portalı kullanan mükellefler satış faturalarını indirip zaman aşımı süresince saklamalıdır

  GİB e-Arşiv Portalı kullanan mükellefler satış faturalarını indirip zaman aşımı süresince saklamalıdır

  1
  0

  E-defter ve fatura mükellefi olan bir mükellef e-fatura mükellefi olmayan müşterisine GİB e-Arşiv partalı kullanarak fatura kesebilir mi?

  E-fatura kullanmayan alıcıya zaten e-arşiv fatura düzenlenmesi zorunludur. E-fatura; alıcının da e-fatura kullanıcısı olur ise düzenlenir. GİB e-Arşiv Portalı kullanılabilir. GİB e-Arşiv Portalını kullananlar düzenledikleri satış faturalarını indirip saklamaları yasla zorunluluktur. Eğer saklama işlemi düzenli yapılamıyorsa özel entegratör olan bir firma ile anlaşılıp saklama hizmeti alınabilir.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerik2024 Bağımsız Denetim Hadleri Yeniden Belirlendi

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz