Ana Sayfa Muhasebe Geçmiş yıl zararları 331 hesap ile kapatılabilir mi?

  Geçmiş yıl zararları 331 hesap ile kapatılabilir mi?

  1
  0

  5 yılı doldurmuş indirim zamanı geçmiş ve hala bilançoda gözüken geçmiş yıl zararlarının 331 ortaklar hesabı ile mahsup virman usulü ile kapatmamız mümkün müdür? Ortaklar kurulu kararı almamız yeterli midir?

  Geçmiş yıl zararı sonraki yıl/yıllar karı ile kapatılır. 5 yıl geçmiş olsa da ZARAR, TİCARİ KARDAN mahsup edilir. 331 hesap ile kapatılamaz.

  Şirketlerde zarar mahsubu

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikBankalardaki altın hesaplarına enflasyon düzeltmesi yapılacak mı?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz