Ana Sayfa Çalışma Hayatı Gazetecinin Ölümü Sebebiyle Ailesine Verilecek Ölüm Tazminatı Neye Göre Hesaplanır?

  Gazetecinin Ölümü Sebebiyle Ailesine Verilecek Ölüm Tazminatı Neye Göre Hesaplanır?

  1304
  0

  Gazetecinin ölümü sebebiyle iş akdinin sona ermesi halinde, eşi ve çocuklarına ve bunlar bulunmadığı takdirde bakmakla yükümlü olduğu aile fertlerine ölen gazetecinin aylık ücretinin 3 mislinden az olmamak üzere, kıdem hakkı tutarında ölüm tazminatı verilir.

  Kaynak: Basın İş Kanunu

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi,  gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikKamu Kurumundan Kıdem Tazminatı Alan Bir Çalışan, Başka Bir Kamu Kurumunda Çalışmaya Başlarsa Kıdem Tazminatı Nasıl Hesaplanır?
  Sonraki İçerikRaporlu Çalışanların İşe Devamsızlıklarında İşveren Ücret Öder mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz