Ana Sayfa Vergi Firmalar Şubeleri İçin E-Defter Uygulamasına Başvuru Yapmalı mıdır?

  Firmalar Şubeleri İçin E-Defter Uygulamasına Başvuru Yapmalı mıdır?

  1572
  0

  FİRMA ŞUBELERİ İÇİN E-DEFTER UYGULAMASINA BAŞVURU YAPILMALI MIDIR?
  Hayır.
  Firmalar E-Defter uygulamasına vergi kimlik numarası üzerinden başvuru yapmaktadır. Başvurunun ardından firmalar, tercih ettikleri uyumlu yazılım programları vasıtasıyla merkez ve şube olmak üzere ayrı ayrı defter ve beratlarını oluşturabilirler.

  Kaynak: Gelir İdaresi Başkanlığı

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikTübitak Tarafından Desteklenen Projenin Bitiş Tarihinden Sonra Ar-Ge İndirim ve Teşviklerinden Yararlanılabilir mi?
  Sonraki İçerikÜcret Ödemelerinden Damga Vergisi Kesintisi Yapılır mı?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz