Ana Sayfa Mevzuat Finansal Bilgilerin otomatik bilgi değişimi kapsamında bilgi paylaşımına ne zaman başladı?

Finansal Bilgilerin otomatik bilgi değişimi kapsamında bilgi paylaşımına ne zaman başladı?

77
0

Otomatik bilgi değişimi kapsamında bilgi paylaşımına ne zaman başladı?

Cevap 4: Türkiye’nin ilk otomatik bilgi değişimi, 2018 yılında Norveç ve Letonya ile başlamıştır. Çok taraflı anlaşma kapsamında karşılıklılık sağlanan ülkeler ile ilgili yılın bilgilerine ilişkin bilgi paylaşımı, takip eden yılın Eylül ayı sonuna kadar gerçekleştirilmektedir.

Otomatik bilgi değişimi süreci zaman içerisinde Anlaşmaya taraf diplomatik ilişkimiz bulunan tüm ülkeleri kapsayacak şekilde ilerleyecek olup, Türkiye’nin otomatik bilgi değişimi ilişkilerinin güncel durumu aşağıdaki linkten takip edilebilir.

https://www.oecd.org/tax/automatic-exchange/international-framework-for-the- crs/exchange-relationships/


Kaynak: GİB
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerikNeden otomatik finansal bilgi paylaşımı yapılmaktadır?
Sonraki İçerikHangi ülkelerle bilgi değişimi yapılmaktadır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz