Ana Sayfa Pratik Bilgiler - V Fatura Düzenleme Sınırı

Fatura Düzenleme Sınırı

3306
0

2019 Yılı için 1.200,00 TL üzerindeki nihai tüketicilere yapılan perakende satışlar için fatura düzenlenmek zorunluluğu vardır. Bu tutarın altında kalan satışlar yazar kasa (ÖKC) ile belgelendirilebilir.

Ancak mal veya hizmet satın alan nihai tüketici de olsa tutar sınırı olmaksızın fatura isterse satıcı tarafından fatura düzenlenmek zorunluluğu vardır.

 


Kaynak: Resmi Gazete, GİB
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

Önceki İçerikHakediş ödemelerinin bankalarda değerlendirilmesi sonucu elde edilen faiz ve repo gelirleri ile döviz cinsinden yapılan hakediş ödemelerinin vergi kanunları karşısındaki durumu.
Sonraki İçerikTaş Aletler Yapma (Büyük Tarih Projesi)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz