Ana Sayfa SGK EYT’ye başvuran kişilerin başvurusu devam ederken işleyen Bağkur Primleri sonradan silinecektir.

  EYT’ye başvuran kişilerin başvurusu devam ederken işleyen Bağkur Primleri sonradan silinecektir.

  321
  0

  Eytye başvuran fakat henüz sonuçlanmayan mükellefimize hala cari dönem Bağ-Kur prim borcu yansıtılması doğrumu, bu rakamlar emekli olması kesinleşince silinecek mi?

  Emeklilik Tahsis başvurunda bulunulmuş ve prim borç tahakkuk eden kişiler hakkında kurum bir açıklama yapmamış olmakla birlikte yaşlılık aylığına hak kazanıldığında bu borcun silinmesi gerekmektedir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikÜretim ve ihracat firmaları için %5’lik kurumlar vergisi indirimi devam ediyor mu?
  Sonraki İçerikSatmak üzere gider pusulası ile hususi araç satın aldık, sattığımızda satış tutarı üzerinden KDV oranı %1 olarak mı çıkış yapılacaktır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz