Ana Sayfa Çalışma Hayatı EYT dolayısı ile emeklilik müracaatında bulunan personellere kıdem tazminatı ödemesi yapılması mecburi...

  EYT dolayısı ile emeklilik müracaatında bulunan personellere kıdem tazminatı ödemesi yapılması mecburi mi?

  184
  0

  EYT dolayısı ile emeklilik müracaatında bulunan personellere kıdem tazminatı ödemesi yapılması mecburi mi? İşyerinde toplam 5 emekli olacak personel mevcut ve işyeri bu ödemeyi şu anda asla yapamaz. Bu durumda ne yapılması gerekir?

  İşçinin emeklilik dolayısıyla Kıdem tazminatı alma hakkı bulunmaktadır. Ancak sizin de haklı olarak belirtiğiniz gibi sayısı fazla olan emekli çalışanlar karşısında işveren için %5’lik desten fazla bir ekonomik rahatlama sağlamamaktadır. Geriye bir tek çalışan ile anlaşma ile kıdemin taksitlendirilmesi olasılığı kalmaktadır.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikToplam sera gazı emisyonu 2021 yılında 564,4Mt CO2 eşdeğeri oldu
  Sonraki İçerikCüzdanın satışında KDV oranı nedir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz