Ana Sayfa Ekonomi Eurofighter Soruşturmasına Eski CEO’da Dahil Edildi!

  Eurofighter Soruşturmasına Eski CEO’da Dahil Edildi!

  1579
  0

  Avusturya’nın 2003 yılında verdiği 2 milyar dolar değerinde Eurofighter savaş uçağı siparişinde ‘yolsuzluk iddiasıyla’ başlattığı soruşturmaya Airbus eski CEO’su Thomas Enders da dâhil edildi.

  Avusturyalı savcılar, savunma bakanlığının sipariş edilen uçakların fiyatı, teslimat tarihi ve ekipman bilgileri hakkında Airbus ve Eurofighter’ın Avusturya’yı yanılttığı iddia ederek soruşturma başlatmıştı.

  Avusturya ile söz konusu alım sözleşmesi imzalandığında ise Airbus’ın başında Thomas Enders CEO olarak görev yapıyordu.

  Kaynak: Euronews

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikİndirimli Kurumlar Vergisinden Kimler Yararlanır?
  Sonraki İçerik2017 Nisan Ayında Ekonomik Güven Endeksi %3,6 Arttı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz