Ana Sayfa Çalışma Hayatı Engelli personeller de kısmi süreli (part-time) çalıştırılabilir mi?

  Engelli personeller de kısmi süreli (part-time) çalıştırılabilir mi?

  2
  0

  Firmamızın engelli personel istihdam etme zorunluluğu bulunmaktadır. Çalıştırılacak personel kısmi süreli part time çalışabilir mi?

  Engelliler, diğer çalışanlar gibi haftada 45 saat çalışırlar. Bu kişiler tam süreli çalışabilecekleri gibi kısmi süreli de çalışabilme hakları bulunmaktadır.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikEngelli çalışanlar için 2024 yılında uygulanacak indirim tutarları engellilik derecesine göre kaçtır?
  Sonraki İçerikAktif olarak SMMM işi ile iştigal etmeyen meslek mensupları ticari taksi plaka sahibi olabilir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz