Ana Sayfa SGK Emekli olan kişi emekliliğini iptal ettirip tekrar normal çalışan olarak işe girebilir...

  Emekli olan kişi emekliliğini iptal ettirip tekrar normal çalışan olarak işe girebilir mi?

  1
  0

  1994 SGK girişli EYT kapsamında emekli olan ve aylık bağlanan çalışanımız, emekliliğini iptal ettirip, yeniden 4A sigorta koluna tabi olarak çalışmaya başlayabilir mi?

  Evet bu mümkündür. Bu durumda çalışanın emeklilik tahsisini SGK’dan iptal ettirmesi ve normal çalışan olarak tekrar işe girişinin yapılması gerekir. İleride emekli maaşının bağlanmasını isterse bu durumda yeniden emeklilik başvurusu yapılmalıdır.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikOturma yeri olmayıp imal ettiği ürünleri perakende satan pastane KDV oranını % kaç olarak uygulayacak?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz