Ana Sayfa TTK Devlet memurları şirketlere kurucu ortak veya sonradan olabilir mi?

  Devlet memurları şirketlere kurucu ortak veya sonradan olabilir mi?

  1
  0

  Milli eğitimde öğretmen olan kişilere şirket müdür olmadan sadece hissedar olarak şirket kuruluşu yapacağız. Devlet memurları(öğretmen) şirket kuruluşu yapabilir mi?

  Devlet memurlarının anonim ve limited şirketlere ortak olması yasal bir engel bulunmamaktadır. Devlet memurları, memur olmayan bir başka kişiyle birlikte şirketin kurucu ortağı olabilir. Devlet memuru kişi şirkete ortak olabilir ancak imza yetkilisi olamazlar.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikVefat eden muhasebe meslek mensubunun müşterilerine ait beyanname verme süreleri ne kadar uzar?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz