Ana Sayfa Çalışma Hayatı Deniz İş Kanununa Göre Toptan Ödeme Almak Amacıyla İşten Ayrılacak Olan Gemi...

  Deniz İş Kanununa Göre Toptan Ödeme Almak Amacıyla İşten Ayrılacak Olan Gemi Adamı Kıdem Tazminatına Hak Kazanır mı?

  1694
  0

  854 sayılı Deniz İş Kanununa göre toptan ödeme almak amacıyla işten ayrılacak olan gemi adamı kıdem tazminatına hak kazanmaktadır.

  Çünkü 854 sayılı Deniz İş Kanunu’nun 20’nci maddesi uyarınca toptan ödeme almak amacıyla işten ayrılma kıdem tazminatına hak kazanılan hallerdendir.

  Kaynak: Deniz İş Kanunu

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikİş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Kimler Tarafından Hazırlanır?
  Sonraki İçerikHastalık Nedeni İle İşveren Tarafından İşten Çıkarılan Gazeteci, Kaç Sene İçinde İyileşmesi Halinde Eski İşine Tercihen Alınabilir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz